Laeplaat Isotex Alaska Quatro ( 4.03 m2 e. 8 tk )

39.00

Laost otsas

Võrdle

Toote kirjeldus

Laeplaadi paksus 12 mm
Laius 280 mm
Pikkus 1800 mm
Pakis 8 plaati, kokku 4,03 m²

Quatro on neljast küljest tapiga plaat.

Isotex siseviimistlusplaate kasutatakse nii uusehitistes kui ka vanade ehitiste renoveerimistöödel. Isotex plaadid on soojapidavad ja helisummutavad. Selle tagab nende poorne, kuid samas tihe struktuur. Struktuuri omadustest tulenevalt on plaadid tihedad, parandavad oluliselt ruumi akustikat, takistades välismüra sissepääsu ja summutades ruumis tekkivat müra ning kaja. Plaatidel on väga hea heli- ja soojusisolatsioonivõime. Keskmine õhumüra isolatsioon Isotex plaadil on 22 dB.
Isotex plaadid isoleerivad suurepäraselt soojust. Plaatide soojajuhtivustegur on 0,045-0,05W/mK. Oluliselt paraneb ka seina pinnatemperatuur. 12 mm Isotex plaadi soojusisolatsioon on sama, kui: 12 mm puistevillal, 44 mm puidul, 210 mm punasel tellisel, 450 mm betoonil.
Isotex siseviimistlusplaatide tootmisel kasutatav tehnoloogia on loodussäästlik ja keskkonnasõbralik. Toorainena kasutatakse kvaliteetset puiduhaket. Puitkiudplaadi valmistamiseks ei kasutata liimi ega teisi kemikaale. Puiduhakke jahvatamisel tekkivale kiudmassile lisatakse vesi ja massi kuivatamisel saadakse puitkiudplaadid, mille ainsaks sideaineks on puidus sisalduvad looduslikud vaigud. Plaatide pealistamiseks kasutatakse vaid vesipõhjalisi liime. Plaadis säilivad kõik puidule iseloomulikud omadused – tugevus, sitkus ja soojus.
Isotex siseviimistlusplaatide paigaldus on lihtne. Plaadid on kergekaalulised, mistõttu saab paigaldamisega hakkama ka üks inimene. Paigaldamiseks ja töötlemiseks ei lähe vaja eritööriistu – selleks vajame ehitusnuga, pliiatsit ja mõõdulinti, nurgikut, sirget latti või metalljoonlauda, klambreid ja klambripüstolit ja/või montaažiliimi.

Paigaldus roovitusele:
Alusroovituse tegemisel tuleks kasutada 19×44 mm laiuseid puitlatte. Kinnita latid 300 mm vahedega lati keskelt mõõdetuna. Kinnita plaadid klambritega alusroovitusele, jälgides, et klambrite vahe ei oleks suurem kui 100 mm. Klambrite pikkus 10-14 mm. Äärmine plaat kinnita roovile naelte, kruvide või liimiga nii, et laeliist neid kataks. Plaadid kinnitatakse alati piki roovi. Parema tulemuse saavutamiseks paigalda pikivuugid valguse langemise suunas.
Paigaldus liimiga:
Kanna plaatide tagaküljele umbes 30 mm kaugusele plaadi servast liimitriip ja plaadi keskele iga 200 mm tagant liimitäpid. Suru plaat lakke punnsoonest veidi eemal ning nihuta seda külgsuunas nii, et liimi pind tasandub ja plaat kinnitub lakke ilma toestuseta. Kus võimalik, võid plaatide püsimise kindlustada klambritega. Järgi alati erinevate liimitootjate kasutusjuhiseid!